Contractubex® – nowość na blizny

0

Blizny są zmorą wielu osób. Jedne są małe inne duże, jedne są niewidoczne inne zaś są takie, które rzucają się już na pierwszy rzut oka. W każdym z tych przypadków stanowią problem zarówno estetyczny jak i psychologiczny. Najważniejsze, aby umiejętnie poradzić sobie z nimi i zadbać o pielęgnację miejsca urazu już na samym początku.

Te okropne blizny!

Blizny to efekt długiego i nienaturalnego gojenia się ran. Powstają najczęściej w skutek nieszczęśliwego wypadku, zabiegów chirurgicznych lub w związku z innymi uszkodzeniami skóry. Rozmiar i kształt blizn związany jest z wieloma czynnikami. Bardzo często wpływają na to okoliczności urazu, długości okresu gojenia się powstałej rany, czy indywidualne skłonności do tworzenia się blizn. Problem blizn staje się uciążliwy kiedy znajdują się one widocznych miejscach. W celu uniknięcia przykrych następstw urazu bardzo ważna jest odpowiednia i staranna pielęgnacja uszkodzonego miejsca już od samego początku.

Czasem to nie tylko problem estetyczny!

The beautiful young girl with a clean fresh skin touches with a hand a cheek

Dzisiejszy świat to pogoń za ideałem piękna. Każdy chce wyglądać olśniewająca,być bez wad. Niestety blizny często są przyczyną wielu kompleksów, zdarza się, że odbierają ludziom pewność siebie. Dodatkowo,jeśli są umiejscowione w widocznym miejscu,przyciągają spojrzenia i sprawiają, że trudno z nimi żyć.

Zacznij walkę od zaraz!

Potyczkę z bliznami powinno rozpocząć się dopiero po całkowitym wygojeniu się rany. Należy pamiętać, że im szybciej uwaga zostanie skupiona na jej leczeniu, tym końcowy efekt będzie bardziej zadowalający, a czas rekonwalescencji o wiele się skróci. W pierwszej fazie gojenia się rany należy pamiętać o kliku bardzo istotnych elementach takich jak unikanie zbyt wysokich lub zbyt niskich temperatur, unikać mało elastycznych ubrań czy pamiętać o odpowiedniej rehabilitacji. Warto również stosować specjalne przeznaczone do tego maści (np. Contractubex®).

Co wybrać?

Contractubex®to żel, który można stosować na otarcia, rany cięte czy rany po zabiegach chirurgicznych. Specjalistyczny preparat powoduje, że blizna goi się w możliwie najlepszy sposób i w końcowej fazie leczenia stanie się prawie niewidoczna. Dodatkowo skóra w tym miejscu jest miękka i delikatna. Contractubex® to kombinacja 3 składników alantoiny, heparyny i wyciągu z cebuli, które działają łagodząco i przeciwzapalnie. Preparat ma silne działanie miejscowe, dlatego blizna z czasem staje się zupełnie niewidoczna.

Contractubex®, cena ok. 26 zł/20 g

zel-blizny

 

 

Udostępnij.

O autorze

Testoland

Zostaw komentarz

Udowodnij że jesteś człowiekiem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*

Konkursy

Facebook