Testowanie kosmetyków

3

Czym jest testowanie kosmetyków? Dlaczego tego typu akcje zdobyły ostatnio taką popularność? Testowanie polega na otrzymaniu danego kosmetyku lub zestawu kosmetyków za darmo w zamian za napisanie o nim recenzji. Testerki otrzymują produkty kosmetyczne gratis, a marka kosmetyczna opinie, które – zwłaszcza jeśli jest ich dużo i są pozytywne stanowią potężne narzędzie promocyjne.

Wszystkie uwielbiamy kosmetyki, zwłaszcza nowości kosmetyczne wzbudzają w nas największe zainteresowanie. Dlaczego zatem miałybyśmy odmówić sobie przyjemności przetestowania nowego kosmetyku za darmo? Jak to zwykle bywa, nie jest to  do końca takie proste bo mimo że akcji jest wiele, często z ogromną ilością zestawów kosmetycznych to także rośnie ilość zainteresowanych nimi osób.

Trzeba więc zwykle kreatywnie podejść do zadania konkursowego, jakoś się wyróżnić, a jeśli się uda … wygrać zestaw testerski i stać się testerką, ekspertką, ambasadorką czy jak kto woli i lubi się nazywać 🙂

Co zrobić, aby zostać testerką kosmetyków?

  • śledź regularnie wszystkie akcje testowania kosmetyków w sieci > zobacz aktualne testowania
  • obowiązkowo czytaj regulaminy akcji
  • nie zniechęcaj się ilością chętnych osób i zgłaszaj się nawet do akcji na popularnych portalach
  • staraj się odpowiadać na pytania konkursowe w ciekawy i kreatywny sposób – zanim wyślesz formularz zadaj również sobie pytanie „Czy gdybym była w jury, ta wypowiedź by mnie zainteresowała?”
  • dokładnie wypełniaj formularze zgłoszeniowe
  • notuj sobie do których akcji się zgłaszałaś i zapisuj daty kiedy ma być ogłoszenie wyników – czasem lista recenzentek publikowana jest wyłącznie na fanpage’u danej marki, warto także sprawdzać spam na swojej poczcie gdzie mogła wpaść jakaś miła wiadomość informująca o tym, że zakwalifikowałaś się do testów
  • możesz także prowadzić bloga i podjąć współpracę z różnymi markami, które będą podsyłać kosmetyki do testowania (o tym w innym artykule)

Jeżeli zostaniesz testerką i otrzymasz kosmetyki do testowania – brawo! – teraz już tylko ta przyjemna część. Staraj się jednak, aby Twoja opinia o produkcie była jak najbardziej rzetelna, szczera i wysłana w terminie.

green tube set

buton

Udostępnij.

O autorze

Testoland

3 komentarze

  1. Avatar

    Bardzo ciekawy artykuł. Ja prowadzę swojego bloga i bardzo chętnie biorę udziały w takich akcjach. Fajnie jest testować nie tylko kosmetyki ale i również produkty spożywcze, chemię gospodarczą czy sprzęty np agd.

Zostaw komentarz

Udowodnij że jesteś człowiekiem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*

Konkursy

Facebook