Testowanie produktów – 10 ciekawych zasad

1

Obecnie testować za darmo można przeróżne produkty. Poczynając od kostek bulionowych, poprzez sprzęt rtv, ubrania i buty a kończąc na uwielbianych przez was kosmetykach.

 

Sęk tkwi w tym, aby dostać się do tego testowania i otrzymać produkt za darmo. Jest tyle akcji testowania, każdego dnia portale ogłaszają możliwość zgłaszania się, czasem liczba produktów do rozdania to 200, 300 …1000! “Dlaczego zatem nie wybierają mnie do testowania lub niezmiernie rzadko?” Zadajesz sobie to pytanie? Jeśli tak, musisz zapoznać się z poniższymi zasadami*. Pozwól, że zacznę od autoreklamy.

 

1.Wyszukuj ciekawe akcje

Żartowałam 🙂 Robię to za ciebie. Wystarczy obserwować ten dział > aktualne testowania. I wpisać się do newslettera portalu testoland.pl, aby w każdy piątek dostawać linki do świetnych akcji.

2.Testuj to, co lubisz

Nienawidzę masła. Od dzieciństwa. Masło czy margaryna? Dla mnie to to samo i ten sam odruch. Jak zatem uzasadnić dlaczego chcę je testować? I po co właściwie tracić czas. Najlepiej wykonaj spis rzeczy, które cię interesują i nie marnuj chwili na inne testowania.

3.Czytaj wyniki … czytaj wyniki … czytaj wyniki …

Nie zacięłam się. Czy wiesz ile osób nie zgłasza się po swoje wygrane produkty do testowania? Mnóstwo! Biorąc udział w wielu akcjach masz prawo lekko się zakręcić. Ale po co? Wystarczy notować w jednym pliku w komputerze / tablecie / telefonie każdą swoją akcję wraz z linkiem oraz datą wyników. I zaglądać do tego pliku regularnie.

4. Zadbaj o dobre imię (przy akcjach gdy zgłaszamy się w komentarzach na facebooku)

Każdy ma imię i nazwisko takie jakie ma i w to nie wnikam. Jeśli podajesz prawdziwe, to jest ok. Jednak nazwy osób typu Kotka Eleonora czy John John nie sprawiają wrażenia, że jest to osoba godna miana ambasadorki (lub ambasadora). Jakieś takie nieprawdopodobnie …

5. … i dobrą twarz (przy akcjach gdy zgłaszamy się w komentarzach na facebooku)

Owszem, nikt nie wybiera testerki  / testera po wyglądzie – nie musisz być Miss czy Misterem Polski! Jednak zdjęcie profilowe z wystawionym środkowym palcem lub symbolem trupiej czaszki na pewno ci nie pomoże. I bądźmy szczerzy – puste okno profilowe także nie budzi zaufania. To jakie? Normalne. Z wesołą, uśmiechniętą buzią.

6. Czytaj regulamin

Zawsze. Nawet jeśli bierzesz udział kolejny raz w akcji testowania na stronie u tej samej marki i zasady są niezmienione od wieków.. Czasem zmieniają się nieznacznie, co zaznaczone jest jedynie w regulaminie np. nie można już dodawać kilku zgłoszeń, a tylko jedno z jednego konta.

7. Pisz prawdziwe dane

Jeżeli chcesz być rzetelną testerką / testerem  i rejestrujesz się na różnych portalach podawaj swoje prawdziwe dane i uzupełniaj wszystko sumiennie. Gdy zostaniesz wybrana/y do testowania, nie będziesz musiał/a pisać do organizatora i tłumaczyć, że jakimś trafem są to dane twojej cioci. Produkt do testowania i tak prawdopodobnie przepadnie.

8. Chcieć to (nie) móc

Najwyższy stopień zagrożenia klęską. Nie pisz do organizatora akcji, że „właśnie dodała/eś swoje zgłoszenie i tak bardzo, bardzo CHCESZ zostać wybrana/y i oczywiście życzysz miłego dnia”. Takie osoby przestają wierzyć w zasadę „chcieć to móc”.

9. Nie baw się w poetkę

Nie raz czytasz, że masz odpowiedzieć kreatywnie. Od razu na myśl przychodzą ci rymy? Zmień taktykę. Na normalne, poprawnie napisane, ciekawe, zaskakujące zdanie.

Która wypowiedź wydaje ci się lepsza?

Ta:

“Kiedy byłam dziewczynką

Lubiłam bawić się szminką …

Mamie ją podkradałam

i w ten sposób testowałam …

Dlatego chcę testować Waszą pomadkę

bo mam na nią wielką chrapkę!”

Czy ta:

“Chciałabym testować Wasz produkt, gdyż czasy podkradania pomadki mamie dawno minęły, ale miłość do malowania się i zabawy z kolorami nie przejdą mi nigdy.”

Obstawiam, że ta druga sprzeda się lepiej.

10 . Nie marudź

Nie pisz w zgłoszeniach, że „chcesz testować bo […] ale i tak pewnie cię nie wybiorą”. Plus smutna buźka. Plus „dawno nic nie testowałam”. Plus smutna buźka x dwa. Wypluj, zgnieć, rozwałkuj i podeptaj te słowa. Po co komu testerka, której nikt nie wybiera i dawno nie testowała.

I pamiętaj mój ulubiony cytat: “Ilekroć myślisz, że coś potrafisz lub czegoś nie potrafisz, prawdopodobnie zawsze masz rację” Henry Ford

Zapraszam do komentowania (oraz zadawania pytań 🙂 )

___________________________

Surprised redhead girl with laptop on yellow background

Autor:redakcja

Zapraszam na testolandowego fanpage’a. Czynny non stop 🙂

*zasady są poradami redakcji opartymi na kilkuletnim doświadczeniu w organizacji konkursów / akcji testowań oraz obserwacji tychże promocji w sieci

 

Udostępnij.

O autorze

Testoland

1 komentarz

  1. Avatar

    No i powstał DEKALOG TESTERKI/TESTERA 🙂

    A ja odnośnie pkt. 3. Świetny pomysł z linkami. Zapisuję sobie organizatora i czego akcja dotyczy oraz datę wyników, ale nie przyszło mi do głowy wkleić link i często tracę czas na szukanie. A wystarczy jeden mały ruch… Dzięki!

Zostaw komentarz

Udowodnij że jesteś człowiekiem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*

Konkursy

Facebook