Wszy – zmierz się z tym problemem

3

Są postrachem rodziców posyłających dzieci do szkół i przedszkoli. Mogą pojawić się wszędzie. Czy wiesz, jak wyglądają i jak się ich pozbyć?

Jesteś przekonana, że wesz pojawia się tam, gdzie jest brudno, ludzie są ubodzy i nie przestrzegają podstawowych zasad higieny? Jesteś w błędzie. Wszawica występuje na całym świecie, wśród biednych i bogatych, tych którzy kąpią się codziennie i tych, którym wystarczy prysznic raz w miesiącu. Jest coś, co wszy bardzo lubią – to duże skupiska ludzkie, gdzie poszczególne osoby utrzymują bliski kontakt. Dlatego wszawicą można zarazić się w przedszkolach, szkołach, na koloniach i obozach. Przenoszeniu pasożytów sprzyja pożyczanie czapek, szalików lub wspólne korzystanie z grzebieni, spanie na jednej poduszce.

Tak wygląda wesz

Wesz głowowa jest pasożytem żywiącym się krwią człowieka. Żyje na owłosionej skórze głowy. Nie jest duża, osiąga wielkość 2-3 mm. Wesz potrafi doskonale maskować się, dostosowując swoją barwę do koloru włosów żywiciela, przez co niełatwo ją wykryć. Jej jaja są jeszcze mniejsze – jak główka od szpilki i przypominają nieco białawy łupież.

Najbardziej charakterystycznym objawem wszawicy jest swędzenie skóry głowy w miejscu ugryzienia przez wszy – najczęściej za uszami i z tyłu głowy, nad karkiem. Jest to następstwem reakcji organizmu na substancję znajdującą się w ślinie wszy.

Co zrobić, jeśli to wszawica?

Przede wszystkim, nie panikuj! Nie denerwuj się, że czegoś nie dopilnowałaś, ani nie złość na dziecko. Wszy to choroba – problem do rozwiązania, nie jesteś temu winna ani Ty, ani Twoje dziecko, ani otoczenie.

Na początek powinnaś zadzwonić do szkoły lub przedszkola i poinformować, że twoje dziecko ma wszawicę. Dyrekcja placówki powinna nakazać wszystkim rodzicom przeprowadzenie kuracji w tym samym czasie, aby zabezpieczyć dzieci przed reinfestacją (ponownym zarażeniem). Potem jak najszybciej sprawdź włosy wszystkich domowników. Następnie udaj się do apteki i kup preparat przeznaczony do walki z wszawicą. Ważne, aby był bezpieczny i działał szybko. Obecnie dostępne są już preparaty, które pozwalają pozbyć się wszy w jednorazowej, 15 min kuracji. Możesz wypróbować Hedrin® Raz w sprayu. Po użyciu preparatu nie trzeba wyczesywać martwych owadów, wystarczy umyć włosy. Po takiej szybkiej kuracji twoje dziecko może już wrócić do zajęć i zabaw z rówieśnikami, a ty możesz zapomnieć o problemie.

Hedrin Raz-s

Hedrin® Raz Żel w Sprayu jest niezwykle skuteczny w zwalczaniu wszawicy. Badaniach kliniczne potwierdziły, że eliminuje wszy i gnidy po jednorazowej, 15-minutowej kuracji. W odróżnieniu od popularnych preparatów starej generacji nie zawiera substancji owadobójczych ani toksycznych, ma neutralny zapach i nie brudzi ubrań. Jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, matek karmiących, alergików i dzieci od 6 miesiąca życia.

Hedrin® Raz Żel w Sprayu działa poprzez zaburzenie wymiany wodno-gazowej wszy. Dodatkowo zawiera Penetrol™ ułatwiający penetracje jaj wszy w celu ich eliminacji. Żel może być stosowany tak często, jak jest to konieczne, bez ryzyka wystąpienia oporności wszy na preparat.

Aplikator umożliwia dokładne rozpylenie na włosach i skórze głowy.

Hedrin® Raz Żel w Sprayu

 • Działa jednorazowo w 15 minut!!!

 • Jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, matek karmiących, alergików i dzieci od 6 miesiąca życia.

 • Nie wymaga wyczesywania!

 • Posiada badania kliniczne

 • Zawiera Penetrol™ wspomagający eliminację jaj

 • Jest bezbarwny (nie brudzi ubrań)

 • Nie ma nieprzyjemnego zapachu

Cena: ok. 38 zł / 60 ml (ekonomiczne opakowanie wystarczy na kurację dla 4 osobowej rodziny)

Udostępnij.

O autorze

Testoland

3 komentarze

 1. Avatar

  Skuteczny preparat, u nas jednorazowo użyty i problem zniknął. 🙂 Zdecydowanie mogę polecić ten produkt.

 2. Avatar

  Super , że nadaje się dla alergików. U mnie cała trójka to alergicy i cała trójka w tym samym przedszkolu złapała wszy…

Zostaw komentarz

Udowodnij że jesteś człowiekiem * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*

Konkursy

Facebook